ترک اعتیاد در کرج

مرکز تخصصی روانپزشکی پویا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از مهر ماه سال  1392در شهر کرج شروع به کار نموده است. این مرکز با بیش از 7 سال سابقه کار در زمینه درمان بیماریها و اختلالات روانپزشکی و درمان اعتیاد و بالغ بر 20 نفر پرسنل درمانی(روانپزشک، پزشک، پرستار، روانشناس، مددکار، منشی و خدمه) مشغول به فعالیت در این زمینه بوده است. هم اکنون این مرکز گنجایش بستری 30 بیمار را در دو بخش جداگانه بصورت شبانه روزی دارد و جهت پذیرش بیماران جدید فعال می‌باشد.

برای آشنایی با خدمات ما در زمینه ترک اعتیاد بر روی لینک مورد نظر خود کلیک کنید.

 

ترک اعتیاد به متادون

ترک اعتیاد کوکائین

ترک اعتیاد به نیکوتین

ترک اعتیاد به تریاک

ترک اعتیاد به هروئین

ترک اعتیاد به کانابینوئیدی(حشیش، گل ....)

ترک اعتیاد به شیشه

ترک اعتیاد به الکل

ترک اعتیاد به مواد توهم زا

درمانهای روانپزشکی کلینیک پویا

خدمات روانشناسی و مددکاری

 

 ترک اعتیاد در کرج

 

 

 

 

 

ترک اعتیاد به الکل

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف الکل

مصرف الکل علت 5/5% مرگ و میر در کل دنیاست. مصرف الکل بدلیل گسترش دسترسی به آن و قانونی بودن مصرف در بسیاری از کشورها بسیار شایع است. برخلاف تصور عمومی در میان برخی گروهها که مصرف الکل را به اشتباه بی خطر می دانند این ماده یکی از پر عاضه ترین و اعتیاد آورترین مواد مصرفی است. الکل بر تمامی اجزای بدن اثر منفی دارد و زمینه سازی اخلال در عملکرد کلیه اعضای بدن است.

شایع ترین علایم مصرف این ماده شامل، افزایش دمای بدن، کم آبی، مسمومیت سلولهای مغزی منجر به گیجی، خوابآلودگی، سبکی سر، کاهش سرعت واکنش، کندی و اختلال در تصمیم گیری، اختلال در تعادل، افزایش مرگ ومیر بدلیل حوادث رانندگی رخوت و خواب آلودی و در مصارف زیاد کما، ایست تنفسی و مرگ می باشد. 

در مصرف مزمن الکل بزرگی سینه ها در مردان بدلیل کاهش سطح هورمونهای جنسی مردانه، بزرگی یا نارسایی کبد(سیروز کبدی)، بزرگی طحال، درگیری لوزالمعده، نارسایی قلبی، خونریزی های گوارشی، افزایش ریسک بروز انواع سرطان( سرطان سینه، دهان، حنجره، مری و کبد)، تحلیل رفتن بیضه ها، سکته های مغزی، افزایش خشونت خانگی و رفتارهای پرخاشگرانه و افزایش خودکشی، اختلال فراموشی، در بیماران دیده می شود. از مهمترین عوارض مصرف الکل می تواند افزایش بروز برخی بیماریهای روانپزشکی باشد. البته در برخی موارد مصرف الکل در بیماران روانپزشکی بروز می یابد.

مصرف الکل در زنان باردار یا سنین باروری یکی از دلایل اصلی عقب ماندگی ذهنی است. 

علایم محرومیت در مصرف کنندگانی که این ماده را قطع می کنند می تواند موارد ذیل باشد: تهوع، استفراغ، لرزش بدن، سردرد، تعریق فراوان، اضطراب و پرخاشگری، تشنج، توهمات بینایی و شنوایی، دلیریوم ترمنس(سرسام) پرفشاری خون و افزایش ضربان قلب، افزایش دمای بدن و کم آبی

ترک اعتیاد به الکل

نوعی از مصرف الکل که در خاورمیانه بسیار شایع است به مصرف Binge(میگساری) گقته می شود که به مصرف زیاد در فواصل زمانی گفته می شود. این نوع مصرف در میهمانیها یا دورهمی ها رخ داده و در این زمانها مصرف زیادی از الکل توسط فرد صورت گرفته و در دروه بینابین الکل مصرف نمی کنند. این نوع مصرف نیز خطرات خاص خود را دارد که بعنوان مثال افزایش ریسک تصادفات و حوادث وسایل نقلیه، افزایش خطر انتقال بیماریهای مقاربتی

نکته قابل ذکر اینست که در الکلهای موجود در بازار قاچاق علاوه بر الکل ممکن است انواع مواد خطرناک خدر و حتی محرک نیز دیده شود. بصورتی که مصرف کنندگان این ماده گاهی علایم مصرف یا ترک سایر مواد را نیز بروز می دهند. 

با توجه به همراهی بیماریهای روانپزشکی با مصرف الکل و به جهت پیشگیری از برخی علایم خطرناک ترک الکل مانند تشنج، دلیریوم ترمنس(عدم درمان به موقع ممکن است منجر به مرگ گردد)، کنترل وسوسه شدید و حاد بیمار (که منجر به شکست درمان می شود)، بررسی و مدیریت وضعیت بالینی و سلامتی بیمار، بستری برخی از مبتلایان مصرف الکل ضروری است.

مرکز درمان بستری و بازتوانی پویا با بهره گیری از علم روز و متخصصین بنام روانپزشکی و درمان اعتیاد، بیماران مبتلا به اعتیاد الکل را تحت درمان قرار می دهد. این مرکز از معدود مراکزی است که برای بستری بیماران مبتلا به مصرف الکل خدمات ارایه می دهد. 

شاید بتوان گفت مهمترین ویژگی این مرکز با حضور متخصصان مجرب، شناسایی و درمان کلیه عوامل زمینه ساز احتمالی در بیماران مبتلا است. 

لازم به ذکر است این مجموعه از معدود مراکز استان البرز است که با رویکردی علمی به درمان این بیماران می پردازد.

ترک سیگار

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف نیکوتین

نیکوتین ماده موثر سیگار است که برخی آن را اعتیاد آورترین ماده جهان می دانند.

سیگار بیشترین مصرف را در جوامع مختلف بشتری و در سنین مختلف دارد. برخی از نظریه های اعتیاد سیگار را دروازه ورود به اعتیاد سایر مواد مخدر می دانند. این ماده از دسته مواد محرک محسوب شده و باعث افزایش فعالیت مغز می شود. نوع مصرف آن که بصورت تدخینی است زمینه ساز بیماریهای قلبی و عروقی و تنفسی فراوانی است. همچنین سرطانهای زیادی مرتبط با سیگار شناسایی شده است که مهمترین و مرگبارترین آنها سرطانهای دستگاه تنفسی است. 

مصرف سیگار در ابتدای مصرف علایمی نظیر کاهش اضطراب، گنگی، افزایش تمرکز را بدنبال دارد ولی در ادامه با مصرف سیگار بیماران فقط طبیعی بودن را تجربه نموده و در عدم مصرف دچار بی قراری، اضطراب، لرزش، احساس میل شدید به مصرف را تجربه می کنند.

درمان و قطع مصرف سیار به بستری نیاز ندارد ولی برای قطع مصرف حتما باید وضعیت بیماریهای زمینه ای روانپزشکی و برخی بیماریهای جسمی منجر به اضطراب را بررسی نمود و در صورت امکان درمان یا کنترل کرد.

قطع مصرف سیگار با کمک مشاوره های روانشناسی، صرف برخی داروهای کمک کننده به کاهش وسوسه و تغییر سبک زندگی و تقویت شبکه اجتماعی حمایتی می تواند بصورت موفق صورت بگیرد.

مرکز پویا با ارایه خدمات تخصصی روانشاسی و روانپزشکی شما را در قطع مصرف سیگار مک خواهد نمود. بهره گیری از تیم روانشناسی و مداخلات روانپزشکی لازم مصرف کنندگان سیگار را کمک خواهد نمود تا بتوانند مصرف سیگار خود را با موفقیت قطع کنند.

 

ترک اعتیاد تریاک

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف تریاک

تریاک قدیمیترین و شایعترین ماده مخدر و اعتیاد آور در تاریخ کشورمان است. شایع ترین علایم مصرف این ماده نیز مانند سایر همگروهی های خود،  شامل، کندی، خواب آلودگی، گیجی، خشکی پوست، خارش، خشکی دهان، سفتی شکم و احساس سرخوشی ناشی از مسمومیت مغزی می دهد. 

این ماده مخدر به غلط توسط فروشندگان و توزیع کنندگاه بعنوان ماده سنتی یا گیاهی معرفی می گردد تا نگرانیهای برخی از مصرف گنندگان را با سو استفاده از فرهنگ و اطلاعات عمومی رفع نماید. این درحالی است که این ماده به ظاهر سنتی یا گیاهی بدلیل سودجویی و خارج از کنترل های نظارتی بودن روند تولید و توزیع این ماده ممنوعه سرشار از انواع آلودگیهای میکروبی و شیمیایی و حتی فلزات سنگین است.

مسمومیت با سرب که طی سالهای اخیر و بدنبال افزودن یکی از ترکیبات سرب با هدف افزایش وزن و کسب سود بیشتر در میان مصرف کنندگان تریاک گزارش شد یا سایر مواد آلوده و صنعتی دیگری که در آزمایشهای انالیزی صورت گرفته مشخص گردیده، گیاهی یا سنتی بودن تریاک را به یک شوخی تلخ و مرگبار تبدیل نموده است. بعبارتی بهتر انچه به عنوان تریک توسط مصرف کنندگان اخیر استفاده می گردد از کم از ذباله های صنعتی و شیمیایی نداشته است.

 

 مرکز درمان بستری و بازتوانی پویا با بهره گیری از علم روز و متخصصین بنام روانپزشکی و درمان اعتیاد، بیماران مبتلا به تریاک را با بهره گیری از روشهای درمانی علمی تحت سم زدایی قرار می دهد. این مرکز از معدود مراکزی است که موفق به کنترل عوارض مصرف مواد مخدر در بیماران مصرف کننده تریاک شده است. 

از علایم خطرناک مصرف این ماده نیز اوردوز یا مسمویت شدید ناشی از مصرف ناگهانی و مقدار زیاد این ماده می باشد که در صورت سن و وزن کم یا مصارف زیاد، منجر به مرگ بیماران می گردد.

زخم معده و ابتلا به انواع سرطانهای دستگاه گوارش و تشدی نارساییهای قلبی و سکته خاموش قلبی و ابتلا به انواع بیماریهای عفونی و مسمومیت با فلزات سنگین خصوصا مسمومیت با سرب، کاهش وزن و اشتها، تشدید بیاری دیابت کاهش میل جنسی، افت عملکردهای اجتماعی و کاعش تعهدپذیری بیماران مصرف کننده از عوارض شایع در مصرف کنندگان تریاک است.

ابتلای بسیاری از این بیماران به سایر بیماریها و اختلالات روانپزشکی و روانشناسی که در صورت عدم تشخیص و درمان علاوه بر مشکلات دیگر باعث عود مصرف نیز می گردد نیز از موارد شایع بیماران اعتیادی است و برای همین لازم است بیماران در طی درمان و بعد از آن  توسط متخصصین دارای تجربه بررسی و تحت درمان قرار بگیرند. 

شاید بتوان گفت مهمترین ویژگی این مرکز با حضور متخصصان مجرب، شناسایی و درمان کلیه عوامل زمینه ساز احتمالی در بیماران مبتلا است. 

لازم به ذکر است این مجموعه از معدود مراکز استان البرز است که با رویکردی علمی به درمان این بیماران می پردازد. این عوارض در اثر مصرف بیش از حد یا طولانی مدت در افراد ایجاد می‌گردد و نیازمند مراقبتهای خاص پزشکی و روانپزشکی می‌باشد. 

مرکز پویا این افتخار را دارد که با حضور روانپزشکان بنام و دارای تجربه در این حوزه کلیه این اختلالات و بیماریها را نیز تحت پوشش درمانی خود قرار می دهد. 

 

ترک اعتیاد به اکستازی

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف اکستازی

اکستازی به معنای شادی بخش، گروهی از مواد صناعی با ترکیب 3و4 متیلن دی اکسی متامفتامین می باشد که با عث مسمومیت شدید مغزی منجر به تغییرات خلقی و ادراکی می شود و از نظر ساختمان شیمیایی، به مواد محرک و توهم زا شباهت دارد. 

این ماده معمولا توسط نوجوانان و جوانان د رمیهمانیها و دورهمیها در کنار الکل و سایر مواد با هدف افزایش انرژی و شادی بخشی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع اشکال این دارو بصورت قرصهای دارای شکلهای متنوع و اسامی چون، هایپ، ایکس، چریتی، ای بمب، ویفر، قرص عشق، ادام و ... توسط سوداگران این مواد در بین جوانان توزیع می گردد.

مصرف کنندگان بدلیل افزایش دوپامین، نوراپی نفرین و سروتونین در حین مصرف دچار علائمی مانند، سرخوشی و هیجان بسیار زیاد، افزایش انرژی و فعالیت، صمیمیت و اجتماعی شدن، احساس کاذب عشق، افزایش میل جنسی و گاهی تمایلات غیرمتعارف و پرخطر، افزایش ضربان قلب و فشار خون، تهوع، اسپاسم، لرز، تعریق، گرگرفتگی، تفکرات غیر منطقی، اختلال قضاوت و عملکرد، دندان قروچه، حمله اضطراب، سندرم پای بی قرار، که گاهی تا 6 ساعت طول می کشد. 

ترک اعتیاد به اکستازی 

بدنبال یکهفته مصرف علائمی مانند تحریک پذیری، رفتار تکانشی و پرخاشگری، افسردگی، اختلال خواب، اضطراب، اختلال حافظه و تمرکز، کاهش اشتها، کاهش انگیزه برای فعالیتهای اجتماعی و امور روزمره، کاهش میل جنسی نیز دیده می شود.

از عوارض خطرناک این ماده در ساعات اولیه اختلال در تنظیم دمای بدن و افزایش دما است و در ادامه نارسایی کبد، کلیه  و مرگ را بدنبال دارد.

اکستازی در بازار مصرف معمولا با سایر مواد سمی یا خطرناک مخلوط است مانند LSD، آمفتامین، هروئین و غیره ...

مصرف مزمن این ماده نیز اسیبهای مغزی جدی مانند اختلال در حافظه و یادگیری می شود.

مرکز درمان بستری و بازتوانی پویا با بهره گیری از علم روز و متخصصین بنام روانپزشکی و درمان اعتیاد طی سالهای گذشته موفق به ارایه خدمات تخصصی در زمینه کنترل و درمان سوء مصرف این گروه از مواد گردیده است. مرکز پویا در این زمینه از معدود مراکزی است که با توجه به شیوع انواع اختلالات روانپزشکی در مصرف کنندگان این مواد، موفق به کنترل عوارض مصرف این مواد در بیماران مصرف کننده شده است. 

لازم به ذکر است این مجموعه تنها مرکز در استان البرز و تهران است که قادر به کنترل بیماران مصرف کننده در فاز حاد بیماری است که بدلیل مصرف بیش از حد آن مبتلا به عوارض حاد مصرف گردیده اند. این عوارض در اثر مصرف بیش از حد یا طولانی مدت در افراد ایجاد می‌گردد و نیازمند مراقبتهای خاص پزشکی و روانپزشکی می‌باشد. 

مرکز پویا این افتخار را دارد که با حضور روانپزشکان بنام و دارای تجربه در این حوزه کلیه این اختلالات و بیماریها را نیز تحت پوشش درمانی خود قرار می دهد.

 

لطفا پیام خود را ارسال کنید.

با ما در واتس اپ به صورت مستقیم در ارتباط باشید.
Close and go back to page
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ میباشد

منو