مرکز تخصصی روانپزشکی پویا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از مهر ماه سال  1392در شهر کرج شروع به کار نموده است. این مرکز با بیش از 7 سال سابقه کار در زمینه درمان بیماریها و اختلالات روانپزشکی و درمان اعتیاد و بالغ بر 20 نفر پرسنل درمانی(روانپزشک، پزشک، پرستار، روانشناس، مددکار، منشی و خدمه) مشغول به فعالیت در این زمینه بوده است. هم اکنون این مرکز گنجایش بستری 30 بیمار را در دو بخش جداگانه بصورت شبانه روزی دارد و جهت پذیرش بیماران جدید فعال می‌باشد. 

بیماران مراجعه کننده ابتدا توسط پزشک مشاوره شده و روش مناسب برای هر بیمار به وی توصیه می شود. این مرکز امکان بستری بیماران از چند روز تا یکماه را دارد. دوره بستری در حال حاضر برای افراد مصرف کننده مواد مخدر در حدود یک الی دو هفته بسته به نوع ماده مصرفی و برای افراد مصرف کننده مواد محرک در حدود 10 الی 20 روز است. برخی از بیماران مبتلا به سایر اختلالات روانپزشکی دوره های طولانی تری را در این مرکز سپری می کنند. 

خدمات این مرکز در هم به بیماران و هم به خانواده ایشان ارائه می گردد. 

مرحله اول: بستری و کنترل علائم حاد دوره قطع مصرف می باشد که در این مدت خدمات روانپزشکی، پزشکی، پرستاری و روانشناسی به بیماران ارائه می‌گردد. 

مرحله دوم: دوران بعد از ترخیص می باشد که در آن بیمار جهت دریافت خدمات رواندرمانی به صورت سرپائی مراجعه می‌نمایداین مرحله شامل مشاوره فردی، گروهی، آموزش خانواده، پیگیری مددکاری، ویزیت دوره‌ای پزشک و روانپزشک و ارزیابی موفقیت درمان بیمار توسط تستهای  ادراری است. در این بخش علاوه بر آموزش و ایجادمهارت در زمینه مهارتهای پایه قطع مصرف، درمانها و مداخلات مرتبط با پیشگیری از عود، به بیماران و خانواده ایشان ارائه می گردد.

 

لطفا پیام خود را ارسال کنید.

با ما در واتس اپ به صورت مستقیم در ارتباط باشید.
Close and go back to page
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ میباشد

منو