پویا تنها مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف کوکائین

کوکایین یکی از مواد بشدت اعتیاد آور است که در گروه مواد محرک طبقه بندی می شود. این ماده خطرناک علایمی مشابه مصرف شیشه در بیماران ایجاد می کند ودر مصارف طولانی مدت بیماران مصرف کننده بشدت پرخاشگر شده و دست به کارهای خطرناک زده و به خود و اطرافیان خود آسیبهای جدی وارد می کنند. مرکز درمان بستری و بازتوانی پویا با بهره گیری از علم روز و متخصصین بنام روانپزشکی و درمان اعتیاد طی سالهای گذشته موفق به ارایه خدمات تخصصی در زمینه کنترل و درمان سوء مصرف مواد محرک از جمله کوکائین گردیده است. مرکز پویا در این زمینه از معدود مراکزی است که موفق به کنترل عوارض مصرف مواد محرک در بیماران مصرف کننده کوکائین شده است. 

از علایم خطرناک مصرف این ماده خطرناک که در بسیاری موارد مشابه مصرف شیشه است؛ عبارت است از هذیان بدبینی،  مشکلات شدید خواب، مشکل در برقراری ارتباط با اطرافیان، اختلالات شدید خلقی شامل افسردگی و شیدایی. در بسیاری از این بیماران عوارض مصرف با علایم بیماریهای روانپزشکی اشتباه می شوند و لازم است توسط متخصصین دارای تجربه در این حوزه علت این علایم و احتمال وجود بیماریهای زمینه ای تفکیک شود. شاید بتوان گفت مهمترین ویژگی این مرکز با حضور متخصصان مجرب شناسایی و درمان کلیه عوامل زمینه ساز احتمالی در بیماران مبتلا است. 

ترک اعتیاد کوکائین

لازم به ذکر است این مجموعه تنها مرکز در استان البرز و تهران است که قادر به کنترل بیماران مصرف کننده کوکائین در فاز حاد بیماری است که بدلیل مصرف بیش از حد آن مبتلا به عوارض حاد مصرف مواد محرک گردیده اند. این عوارض در اثر مصرف بیش از حد یا طولانی مدت در افراد ایجاد می‌گردد و نیازمند مراقبتهای خاص پزشکی و روانپزشکی می‌باشد. 

خوشبختانه بدلیل قیمت سرسام آور این ماده مصرف کنندگان آن در ایران امار بالایی نسبت به سایر مواد ندارند ولی همین تعداد کم نیز در برخی موارد به مراکز غیر تخصصی مانند کمپها و مراکز اقامتی غیر تخصصی ارجاع می شوند و باعث تشدید بیماری و درمان نشدن برخی از عوارض مصرف ایشان می گردد لذا این مرکز به عنوان تنها مرکزی درآمده است که از متخصصین روانپزشک، پزشکان دوره دیده و روانشناسان و مددکاران مجرب در زمینه مصرف مواد محرک و مخدر بهره گرفته است و قادر به ارائه خدمات تخصصی در زمینه کنترل فاز حاد مصرف کوکائین بوده، به درمان همزمان بیماریهای روانپزشکی همراه این افراد می پردازد. این خدمات در دو فاز دوران قطع مصرف و کنترل علائم حاد(بصورت بستری) و ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره بعد از قطع مصرف شیشه(بصورت سرپائی) و دوره های پیشگیری از عود می‌باشد.

نکته بسیار مهمی که بطور معمول در درمان اعتیاد از دید خانواده و اطرافیان بیمار پنهان می ماند وجود برخی بیماریهای روانپزشکی و اختلالات روانشناسی در بیماران است که یا بدلیل اعتیاد ایجاد شده یا در بیماران وجود دارد و خود این مشکلات زمینه ساز ابتلا یا عود مصرف مواد در بیماران می گردد. 

مرکز پویا این افتخار را دارد که با حضور روانپزشکان بنام و دارای تجربه در این حوزه کلیه این اختلالات و بیماریها را نیز تحت پوشش درمانی خود قرار می دهد.

لطفا پیام خود را ارسال کنید.

با ما در واتس اپ به صورت مستقیم در ارتباط باشید.
Close and go back to page
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ میباشد

منو