ترک سیگار

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف نیکوتین

نیکوتین ماده موثر سیگار است که برخی آن را اعتیاد آورترین ماده جهان می دانند.

سیگار بیشترین مصرف را در جوامع مختلف بشتری و در سنین مختلف دارد. برخی از نظریه های اعتیاد سیگار را دروازه ورود به اعتیاد سایر مواد مخدر می دانند. این ماده از دسته مواد محرک محسوب شده و باعث افزایش فعالیت مغز می شود. نوع مصرف آن که بصورت تدخینی است زمینه ساز بیماریهای قلبی و عروقی و تنفسی فراوانی است. همچنین سرطانهای زیادی مرتبط با سیگار شناسایی شده است که مهمترین و مرگبارترین آنها سرطانهای دستگاه تنفسی است. 

مصرف سیگار در ابتدای مصرف علایمی نظیر کاهش اضطراب، گنگی، افزایش تمرکز را بدنبال دارد ولی در ادامه با مصرف سیگار بیماران فقط طبیعی بودن را تجربه نموده و در عدم مصرف دچار بی قراری، اضطراب، لرزش، احساس میل شدید به مصرف را تجربه می کنند.

درمان و قطع مصرف سیار به بستری نیاز ندارد ولی برای قطع مصرف حتما باید وضعیت بیماریهای زمینه ای روانپزشکی و برخی بیماریهای جسمی منجر به اضطراب را بررسی نمود و در صورت امکان درمان یا کنترل کرد.

قطع مصرف سیگار با کمک مشاوره های روانشناسی، صرف برخی داروهای کمک کننده به کاهش وسوسه و تغییر سبک زندگی و تقویت شبکه اجتماعی حمایتی می تواند بصورت موفق صورت بگیرد.

مرکز پویا با ارایه خدمات تخصصی روانشاسی و روانپزشکی شما را در قطع مصرف سیگار مک خواهد نمود. بهره گیری از تیم روانشناسی و مداخلات روانپزشکی لازم مصرف کنندگان سیگار را کمک خواهد نمود تا بتوانند مصرف سیگار خود را با موفقیت قطع کنند.

 

لطفا پیام خود را ارسال کنید.

با ما در واتس اپ به صورت مستقیم در ارتباط باشید.
Close and go back to page
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ میباشد

منو