ترک اعتیاد به مواد توهم زا

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف اکستازی

اکستازی به معنای شادی بخش، گروهی از مواد صناعی با ترکیب 3و4 متیلن دی اکسی متامفتامین می باشد که با عث مسمومیت شدید مغزی منجر به تغییرات خلقی و ادراکی می شود و از نظر ساختمان شیمیایی، به مواد محرک و توهم زا شباهت دارد. 

این ماده معمولا توسط نوجوانان و جوانان د رمیهمانیها و دورهمیها در کنار الکل و سایر مواد با هدف افزایش انرژی و شادی بخشی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع اشکال این دارو بصورت قرصهای دارای شکلهای متنوع و اسامی چون، هایپ، ایکس، چریتی، ای بمب، ویفر، قرص عشق، ادام و ... توسط سوداگران این مواد در بین جوانان توزیع می گردد.

مصرف کنندگان بدلیل افزایش دوپامین، نوراپی نفرین و سروتونین در حین مصرف دچار علائمی مانند، سرخوشی و هیجان بسیار زیاد، افزایش انرژی و فعالیت، صمیمیت و اجتماعی شدن، احساس کاذب عشق، افزایش میل جنسی و گاهی تمایلات غیرمتعارف و پرخطر، افزایش ضربان قلب و فشار خون، تهوع، اسپاسم، لرز، تعریق، گرگرفتگی، تفکرات غیر منطقی، اختلال قضاوت و عملکرد، دندان قروچه، حمله اضطراب، سندرم پای بی قرار، که گاهی تا 6 ساعت طول می کشد. 

ترک اعتیاد به اکستازی 

بدنبال یکهفته مصرف علائمی مانند تحریک پذیری، رفتار تکانشی و پرخاشگری، افسردگی، اختلال خواب، اضطراب، اختلال حافظه و تمرکز، کاهش اشتها، کاهش انگیزه برای فعالیتهای اجتماعی و امور روزمره، کاهش میل جنسی نیز دیده می شود.

از عوارض خطرناک این ماده در ساعات اولیه اختلال در تنظیم دمای بدن و افزایش دما است و در ادامه نارسایی کبد، کلیه  و مرگ را بدنبال دارد.

اکستازی در بازار مصرف معمولا با سایر مواد سمی یا خطرناک مخلوط است مانند LSD، آمفتامین، هروئین و غیره ...

مصرف مزمن این ماده نیز اسیبهای مغزی جدی مانند اختلال در حافظه و یادگیری می شود.

مرکز درمان بستری و بازتوانی پویا با بهره گیری از علم روز و متخصصین بنام روانپزشکی و درمان اعتیاد طی سالهای گذشته موفق به ارایه خدمات تخصصی در زمینه کنترل و درمان سوء مصرف این گروه از مواد گردیده است. مرکز پویا در این زمینه از معدود مراکزی است که با توجه به شیوع انواع اختلالات روانپزشکی در مصرف کنندگان این مواد، موفق به کنترل عوارض مصرف این مواد در بیماران مصرف کننده شده است. 

لازم به ذکر است این مجموعه تنها مرکز در استان البرز و تهران است که قادر به کنترل بیماران مصرف کننده در فاز حاد بیماری است که بدلیل مصرف بیش از حد آن مبتلا به عوارض حاد مصرف گردیده اند. این عوارض در اثر مصرف بیش از حد یا طولانی مدت در افراد ایجاد می‌گردد و نیازمند مراقبتهای خاص پزشکی و روانپزشکی می‌باشد. 

مرکز پویا این افتخار را دارد که با حضور روانپزشکان بنام و دارای تجربه در این حوزه کلیه این اختلالات و بیماریها را نیز تحت پوشش درمانی خود قرار می دهد.

 

لطفا پیام خود را ارسال کنید.

با ما در واتس اپ به صورت مستقیم در ارتباط باشید.
Close and go back to page
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ میباشد

منو