ترک اعتیاد تریاک

پویا مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان مصرف تریاک

تریاک قدیمیترین و شایعترین ماده مخدر و اعتیاد آور در تاریخ کشورمان است. شایع ترین علایم مصرف این ماده نیز مانند سایر همگروهی های خود،  شامل، کندی، خواب آلودگی، گیجی، خشکی پوست، خارش، خشکی دهان، سفتی شکم و احساس سرخوشی ناشی از مسمومیت مغزی می دهد. 

این ماده مخدر به غلط توسط فروشندگان و توزیع کنندگاه بعنوان ماده سنتی یا گیاهی معرفی می گردد تا نگرانیهای برخی از مصرف گنندگان را با سو استفاده از فرهنگ و اطلاعات عمومی رفع نماید. این درحالی است که این ماده به ظاهر سنتی یا گیاهی بدلیل سودجویی و خارج از کنترل های نظارتی بودن روند تولید و توزیع این ماده ممنوعه سرشار از انواع آلودگیهای میکروبی و شیمیایی و حتی فلزات سنگین است.

مسمومیت با سرب که طی سالهای اخیر و بدنبال افزودن یکی از ترکیبات سرب با هدف افزایش وزن و کسب سود بیشتر در میان مصرف کنندگان تریاک گزارش شد یا سایر مواد آلوده و صنعتی دیگری که در آزمایشهای انالیزی صورت گرفته مشخص گردیده، گیاهی یا سنتی بودن تریاک را به یک شوخی تلخ و مرگبار تبدیل نموده است. بعبارتی بهتر انچه به عنوان تریک توسط مصرف کنندگان اخیر استفاده می گردد از کم از ذباله های صنعتی و شیمیایی نداشته است.

 

 مرکز درمان بستری و بازتوانی پویا با بهره گیری از علم روز و متخصصین بنام روانپزشکی و درمان اعتیاد، بیماران مبتلا به تریاک را با بهره گیری از روشهای درمانی علمی تحت سم زدایی قرار می دهد. این مرکز از معدود مراکزی است که موفق به کنترل عوارض مصرف مواد مخدر در بیماران مصرف کننده تریاک شده است. 

از علایم خطرناک مصرف این ماده نیز اوردوز یا مسمویت شدید ناشی از مصرف ناگهانی و مقدار زیاد این ماده می باشد که در صورت سن و وزن کم یا مصارف زیاد، منجر به مرگ بیماران می گردد.

زخم معده و ابتلا به انواع سرطانهای دستگاه گوارش و تشدی نارساییهای قلبی و سکته خاموش قلبی و ابتلا به انواع بیماریهای عفونی و مسمومیت با فلزات سنگین خصوصا مسمومیت با سرب، کاهش وزن و اشتها، تشدید بیاری دیابت کاهش میل جنسی، افت عملکردهای اجتماعی و کاعش تعهدپذیری بیماران مصرف کننده از عوارض شایع در مصرف کنندگان تریاک است.

ابتلای بسیاری از این بیماران به سایر بیماریها و اختلالات روانپزشکی و روانشناسی که در صورت عدم تشخیص و درمان علاوه بر مشکلات دیگر باعث عود مصرف نیز می گردد نیز از موارد شایع بیماران اعتیادی است و برای همین لازم است بیماران در طی درمان و بعد از آن  توسط متخصصین دارای تجربه بررسی و تحت درمان قرار بگیرند. 

شاید بتوان گفت مهمترین ویژگی این مرکز با حضور متخصصان مجرب، شناسایی و درمان کلیه عوامل زمینه ساز احتمالی در بیماران مبتلا است. 

لازم به ذکر است این مجموعه از معدود مراکز استان البرز است که با رویکردی علمی به درمان این بیماران می پردازد. این عوارض در اثر مصرف بیش از حد یا طولانی مدت در افراد ایجاد می‌گردد و نیازمند مراقبتهای خاص پزشکی و روانپزشکی می‌باشد. 

مرکز پویا این افتخار را دارد که با حضور روانپزشکان بنام و دارای تجربه در این حوزه کلیه این اختلالات و بیماریها را نیز تحت پوشش درمانی خود قرار می دهد. 

 

لطفا پیام خود را ارسال کنید.

با ما در واتس اپ به صورت مستقیم در ارتباط باشید.
Close and go back to page
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ میباشد

منو